1545

Урядова гаряча лінія

Грушівська громада

Дніпропетровської області

(05656) 57770

Телефон

Всесвітній день безпеки та охорони праці

19.04.2021

Всесвітній день безпеки та охорони праці на робочому місці 2021 –

Передбачати, готуватися та реагувати на кризи –

ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР

 

Згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 року № 685 день об’єднання людей навколо проблеми збереження життя і здоров’я працівників офіційно визнаний в Україні – 28 квітня. Наша держава разом з усім світом відзначатиме Всесвітній День охорони праці.

Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули та отримали травму на виробництві.

У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.

За рекомендацією Міжнародної організації праці (МОП) девіз зазначеного заходу у 2021 році «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР».

За інформацією МОП, пандемія COVID-19 змусила уряди, роботодавців, робітників та населення в цілому зіткнутися з безпрецедентними проблемами щодо вірусу та багатьох наслідків, які він справив на світ праці. Всесвітній день безпеки та здоров`я на роботі буде присвячений стратегіям зміцнення національних систем безпеки та здоров`я на роботі (БЗР) для підвищення стійкості для подолання криз зараз і в майбутньому, спираючись на отримані уроки та досвід зі світу праці.

З моменту виникнення глобальної кризи на початку 2020 року, пандемія COVID-19 мала глибокий вплив скрізь. Пандемія охопила майже всі аспекти світу праці, починаючи від ризику передачі вірусу на робочих місцях і закінчуючи ризиками безпеки та гігієни праці, що виникли в результаті заходів щодо пом’якшення поширення вірусу. Перехід до нових форм організації роботи, таких як широка залежність від дистанційної роботи, наприклад, відкрив багато можливостей для робітників, але також створив потенційні ризики щодо безпеки та гігієни праці, зокрема психосоціальні та насильство.

У 2021 році Міжнародна організація праці присвячує День охорони праці залученню потенціалу елементів системи безпеки та здоров’я (далі – БЗР), що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі. У доповіді до Всесвітнього дня охорони праці висвітлено питання про те, як нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем БЗР, включно зі службами безпеки та охорони здоров’я на роботі як на національному рівні, так і на рівні підприємств.

 

Для забезпечення належного відзначення Дня охорони праці Криворізьке відділення Фонду розробило план заходів, який включає зокрема такі заходи як проведення консультацій та надання роз’яснень роботодавцям та працівникам щодо важливості застосування нових форм організації праці, зокрема масштабного переходу на дистанційну роботу під час карантину і пов’язаним з цими змінами розширенням можливостей для працівників, забезпечення роботи «гарячих телефонних ліній» з питань охорони праці, участь в організації та проведенні заходів з вшанування пам’яті загиблих на виробництві, а також інвалідів праці, участь у нарадах, семінарах, конкурсах з нагоди Дня охорони праці на підприємствах міста тощо.

Закликаємо роботодавців приєднатися та відзначити День охорони праці з метою підвищення обізнаності та стимулювання діалогу щодо важливості створення та інвестування в стійкі системи охорони праці.