1545

Урядова гаряча лінія

Грушівська громада

Дніпропетровської області

(05656) 57770

Телефон

До відома мешканців Грушівської громади!

31.07.2020

                                 У В А Г А !

    До відома мешканців Грушівської громади!

 

Державна Податкова Служба України нагадує всім користувачам земельних ділянок про необхідність оформлення права власності , або користування земельною ділянкою, та відповідальність користувачів земельних ділянок, а також наслідки за порушення встановлених діючим законодавством правил оформлення та користування.

Відповідно до статей 125 та 126 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту реєстрації цих прав.

Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України « Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Самовільне заняття земельної ділянки є досить поширеним видом порушення чинного земельного законодавства, за скоєння якого порушники згідно з ст. 211 Земельного кодексу України несуть адміністративну,  кримінальну або цивільну відповідальність відповідно до законодавства.

Так, самовільне зайняття земельної ділянки є адміністративним правопорушенням, відповідальність за яке передбачена статтею 53’ Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Також, ст. 197’ Кримінального кодексу України встановлена кримінальна відповідальність за самовільне зайняття земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її законному володільцю або власнику.

 

За  поясненнями, щодо оформлення права власності на земельні ділянки звертатися до Грушівської сільської ради!