1545

Урядова гаряча лінія

Грушівська громада

Дніпропетровської області

(05656) 57770

Телефон

Фонд соціального страхування України

21.02.2019

Про отримання послуг з санаторно-курортного лікування за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання та реабілітаційного лікування застрахованими особами.

       Доводимо до відома, що з 01 січня 2019 року набули чинності зміни, внесені до постанови правління Фонду соціального страхування України від 24.05.2017 року № 33 «Про затвердження Порядку відшкодування витрат за надані послуги санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання» (далі – Постанова № 33)
Внесені зміни до Постанови № 33 спрямовані на посилення контролю за обсягами і вартістю наданих послуг з санаторно-курортного лікування потерпілих та за використанням коштів на ці цілі. Так санаторно – курортний заклад, разом з гарантійним листом надає перелік послуг з санаторно – курортного лікування, що містить відомості щодо діагностичних та лікувальних послуг, умов проживання, лікувального харчування, та інших послуг. Після закінчення лікування санаторно-курортний заклад надає перелік наданих послуг із зазначенням кількості призначених та фактично отриманих процедур, підписаний лікуючим лікарем санаторно-курортного закладу та потерпілим.
На офіційному веб-сайті Фонду розміщено інформаційний перелік санаторно-курортних закладів у розрізі регіонів, місцерозташування та профілів санаторно-курортного лікування, за яким особам з інвалідністю надано право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для проходження лікування..
Зокрема, у 2018 році лікуванням у санаторно-курортних закладах за їх вибором забезпечено 606 осіб з інвалідністю, що на 34% більше, ніж у 2017 році. З 29 санаторно-курортними закладами заключено договори на санаторно-курортне лікування потерпілих на виробництві на загальну суму 5,0 млн.грн.
Також з 01 січня 2019 року внесені зміни до постанови правління Фонду соціального страхування України від 13 липня 2017 року № 39 «Про затвердження Порядку відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України». Забезпечення безоплатною реабілітацією гарантується Фондом для всіх працевлаштованих осіб, за яких сплачується єдиний страховий внесок за наявності медичної потреби.
Підставою для направлення на відновне лікування до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу є висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я. Медичний заклад має поінформувати відділення Фонду про страховий випадок пацієнта, що має медичні покази для проходження реабілітації.
Фонд фінансує медичну реабілітацію за профілями: нейрореабілітація, м’язово-скелетна реабілітація, кардіо-пульмонарна реабілітація, медико-психологічна реабілітація учасників АТО, реабілітація після оперативних втручань на органах зору, реабілітація при порушенні перебігу вагітності, інша (соматична) реабілітація (після оперативних втручань на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах).
Так, відповідно внесених змін до Постанови № 39, у відповідь на отриману заяву про забезпечення реабілітаційним лікуванням, санаторно – курортний заклад надсилає протягом одного дня згоду про надання послуг із реабілітаційного лікування застрахованій особі та перелік послуг із реабілітаційного лікування, а після завершення курсу лікування надсилає програму реабілітаційного лікування, підписану застрахованою особою.
Протягом 2018 року реабілітаційне лікування отримали 655 осіб, що на 52% більше, ніж у 2017 році, з 27 санаторно-курортними закладами укладено договори на загальну суму 8,4 млн.грн.
      З питань забезпечення санаторно-курортними послугами потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання та реабілітаційного лікування застрахованих осіб звертатися до Криворізького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області за адресою м. Кривий Ріг, вул. Книжна, 1/1, тел. 94-81-94, 94-81-98, моб. тел. 0960227670, 0972642434