Грип – це гостре респіраторне захворювання, що викликається вірусом грипу. Симптоми подібні до ознак інших гострих респіраторних вірусних інфекцій. Характерними ознаками грипу є раптовий початок, підвищення температури більш до 380С та більше, головний біль та біль у м’язах, ломота в суглобах, сильне нездужання, непродуктивний кашель, біль у горлі, риніт, в окремих випадках — блювота та пронос.
Як та де можна заразитися вірусом грипу?
Передача інфекції сезонного грипу відбувається легко і швидко, особливо в місцях великого скупчення людей, включаючи школи та інтернати. При кашлі або чханні інфікованої людини дрібні краплі, що містять вірус (інфекційні краплі), потрапляють в повітря і можуть поширюватися на відстань до одного метра і інфікувати людей, що знаходяться поблизу, які вдихають їх. Інфекція може також передаватися через руки, забруднені вірусами грипу. Для запобігання передачі інфекції при кашлі необхідно прикривати рот і ніс серветкою і регулярно мити руки. Період часу з моменту інфікування до розвитку хвороби називається інкубаційним періодом. Інкубаційний період для грипу близько 2 дні, але може варіюватися від 1 до 4 днів.
Особливо вразливими до інфекції є: діти віком до 5 років, вагітні0 люди похилого віку, хворі на діабет, хронічні легеневі та серцево-судинні захворювання.
Правильна профілактика грипу допоможе захистити себе та оточуючих від зараження та запобігти поширенню небезпечних вірусів.
Найефективнішим засобом профілактики грипу є вакцинація. Оптимальний час для введення вакцини – початок осені, разом з тим, щеплення рекомендують робити впродовж всього сезону грипу. Вакцинація посилює здатність організму протистояти грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів.
Корисні поради для профілактики грипу:
Захворів – сиди вдома!
Візьміть лікарняний. Грип швидко передається, тому так званий “трудовий героїзм” лише сприятиме поширенню інфекції.
Уникайте близького контакту з хворим
Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, у яких застуда, нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб вберегти їх від хвороби. Використання маски виправдане лише за умови використання її хворою людиною, якщо поряд здорові. Звісно, вірус вона не затримає, але допоможе зупинити крапельки із вірусом.
Прикривайте ніс та рот
Під час кашлю та чхання грип розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою рот та ніс — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
Мийте руки
Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
Намагайтеся не торкатися обличчя
На руках дуже багато мікробів. Торкаючись руками обличчя ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс.
Провітрюйте та дезинфікуйте приміщення
Регулярно провітрюйте приміщення, ретельно очищайте та дезинфікуйте поверхні, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.
Привчіть себе до корисних звичок
Будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживно.
Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх близьких!