Стаття 38. Після закінчення обговорення питання головуючий на засіданні оголошує про перехід до голосування з обговорюваного питання.
Стаття 39. Початок голосування головуючий погоджує з присутніми на засіданні депутатами, оголошує про необхідну кількість голосів для прийняття рішення, а також про вид голосування, якщо з цього приводу надійшли від депутатів пропозиції.
Стаття 40. На голосування ставляться усі пропозиції і поправки, внесені депутатами в ході обговорення питання у порядку їх надходження.
Cтаття 41. Головуючий на засіданні може відмовити ініціатору пропозиції чи поправки поставити на голосування запропонований ним текст, якщо текст сформульований не чітко або не стосується питання, що обговорюється, суперечить раніше прийнятим рішенням, повторює за суттю відхилений сільською радою текст.
Статті 42. У разі, коли дві або більше пропозиції, що стосуються одного й того ж питання, виключають одна одну, рада проводить голосування пропозицій у порядку їх внесення.
Стаття 43. Якщо серед альтернативних пропозицій є пропозиція, внесена узгоджувальною депутатською комісією, вона ставиться на голосування після пропозиції голови сільської ради.
Стаття 44. Тексти пропозицій чи поправки, що будуть ставитись на голосування, повинні оголошуватись, при цьому називається їх ініціатор.
Стаття 45. Перед кожним голосуванням головуючий формулює зміст питання, що буде ставитися на голосування, після чого відразу пропонує голосування щодо нього.
Після закінчення голосування головуючий оголошує його результати.
Стаття 46. Після оголошення головуючім початку голосування ніхто не може його переривати. З початку голосування і до оголошення його результатів слово нікому не надається.
У разі порушення процедури голосування негайно проводиться повторне голосування без дебатів.