1545

Урядова гаряча лінія

Грушівська громада

Дніпропетровської області

(05656) 57770

Телефон

Управління виконавчої дирекції Фонду інформує

27.05.2019

У Дніпропетровській області допомога за лікарняними зросла на 31,5%

Розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності у квітні 2019 року порівняно з тим же періодом минулого року збільшився на 31,5% у розрахунку на день та склав 286,8 грн. Загалом за січень–квітень 2019 року Фонд соціального страхування України в Дніпропетровській області направив близько 375 млн. грн на фінансування компенсації втраченого заробітку за час перебування на лікарняному.
Збільшення середнього розміру допомоги пов’язано із загальним зростанням фонду оплати праці по Дніпропетровській області, у тому числі, зростанням мінімальної заробітної плати.
Сума виплат у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності залежить від тривалості страхового стажу та визначається, виходячи із середньоденної заробітної плати працівника. Середньоденна заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати, на яку нарахований єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на кількість календарних днів зайнятості у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, невідпрацьованих з поважних причин.
Цей вид матеріального забезпечення виплачується Фондом соціального страхування України, починаючи з шостого дня тимчасової непрацездатності й до моменту одужання або встановлення МСЕК інвалідності (перші п’ять днів фінансуються за рахунок коштів роботодавця).
У залежності від страхового стажу розмір допомоги складає:
1) 50% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж до 3 років;
2) 60% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж від 3 до 5 років;
3) 70% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж від 5 до 8 років;
4) 100% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж понад 8 років;
5) 100% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають пільги відповідно до законодавства, у тому числі, постраждалим учасникам Революції Гідності за страховими випадками, які настали з 25.07.2018 року.

 

Управління виконавчої дирекції Фонду

соціального страхування України

в Дніпропетровській області

 

 

    Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області інформує про проведену роботу в напрямку перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності застрахованим особам закладами охорони здоров’я Дніпропетровської області в квітні 2019 року.   

Фахівцями відділу перевірки листків непрацездатності та спеціалістами відділень управління Фонду проведено 8 планових перевірок закладів охорони здоров’я та 9 позапланових (по запитах страхувальників, правоохоронних органів та управлінь виконавчих дирекцій інших регіонів України).  Під час планових та позапланових перевірок  було перевірено 1448 листків непрацездатності із них 45 листків непрацездатності виданих з порушенням чинних нормативно-правових документів.

Звертаємо вашу увагу, що по неправомірно  виданих та продовжених листках непрацездатності винні лікарі відшкодували  бюджету  Фонду понад  13 тис. грн.

 Варто зазначити, що з метою упередження порушень порядку видачі та продовження листків непрацездатності з лікарями  медичних закладів фахівцями  відділу у квітні 2019 було проведено 18 семінарів та лекцій

 

 

Управління виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України у Дніпропетровській області