1545

Урядова гаряча лінія

Грушівська громада

Дніпропетровської області

(05656) 57770

Телефон

УВАГА! ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ! ДІЇ НАСЕЛЕННЯ ПРИ ПРОВЕДЕННІ ЕВАКУАЦІЇ

03.07.2023

ДІЇ НАСЕЛЕННЯ ПРИ ПРОВЕДЕННІ ЕВАКУАЦІЇ

 

Нехай ці поради не будуть потрібні , проте у разі надзвичайних подій населення повинне знати алгоритм дій при евакуації.

 

♦️Евакуація є основним способом захисту населення при загрозі або виникненні надзвичайної ситуації

 

‼️‼️Перед повідомленням про порядок та початок евакуації буде подано звуковий сигнал «УВАГА, ВСІМ!» – переривисте звучання сирен. ❗️❗️❗️Почувши цей сигнал, необхідно увімкнути гучномовці радіомовлення, телевізори, переглянути в Telegram, Viber групи Грушівської громади та вислухати повідомлення.

 

🔻❗️Отримавши інформацію про надзвичайну ситуацію та рішення про проведення евакуації, населення зобов’язано негайно залишити свої квартири та власні будинки, при цьому відключити електричну мережу, газ, воду, закрити вікна і квартирки, двері і вийти до найближчого збірного евакуаційного пункту за адресами: с. Грушівка, вул. Садова, 22 , с. Грушівка, вул. Шкільна, 3, с. Гранітне, вул. Центральна, 2, або у безпечні зони, вказані в повідомленні.

 

🔻❗️Люди похилого віку (чоловіки старші 65 років, жінки старші 60 років), вагітні жінки, жінки з дітьми до 10 років, хворі, інваліди збираються на пунктах посадки на автотранспорт.

 

‼️При виході з собою взяти документи, гроші, продукти харчування та воду на три доби, засоби гігієни, постільну білизну, необхідний одяг та взуття вагою не більше 50 кг. на кожного члена сім’ї, дітям дошкільного віку вкласти в кишеню або пришити до одягу записку, де зазначається прізвище, ім’я та по-батькові дитини та батьків і домашню адресу.

 

‼️‼️‼️Евакуація дому: порядок дій та рекомендації

Евакуація дому є складним і відповідальним процесом, який може зберегти життя та здоров’я людей в разі аварійних ситуацій, таких як пожежа, землетрус, повінь чи інші небезпечні події. Для того, щоб евакуація була успішною, потрібно знати порядок дій та рекомендації щодо підготовки до неї.

✅Евакуація – це комплекс заходів щодо тимчасової евакуації людей з небезпечної зони в безпечне місце. Під час евакуації дії людей мають бути координовані та організовані, щоб запобігти паніці та хаосу.

 

🔻 Ось декілька порад щодо дій при евакуації:

 

🔹‼️При перебуванні вдома:

 

1️⃣   Завжди має бути готовий план дій у разі евакуації, включаючи місце збору та контактну інформацію родичів та близьких.

2️⃣   Перевірте, чи всі виходи з будинку працюють належним чином та є вільними від перешкод.

3️⃣   Перевірте наявність запасу їжі та води, а також перевірте, чи є необхідні медикаменти.

 

🔹‼️Під час евакуації:

 

1️⃣   Слідуйте інструкціям відповідних служб і посідаєте своє місце у черзі на вихід.

2️⃣   Будьте готові до того, що вам доведеться рухатися повільно, особливо якщо є багато людей.

3️⃣   Не повертайтеся назад за речами, що залишилися в будинку.

4️⃣   Під час евакуації намагайся уникати паніки та допомагати іншим, особливо дітям, людям з обмеженими можливостями та літнім людям.

 

‼️Обов’язково взяти з собою засоби індивідуального захисту (респіратори, марлеві пов’язки).

 

♦️‼️На збірних евакуаційних пунктах, пунктах посадки на автотранспорт уважно слухайте та чітко виконуйте всі розпорядження посадових осіб евакуаційних органів та органів охорони громадського порядку.

✔️❗️Намагайтеся отримати актуальну інформацію щодо події від відповідних служб та дотримуйтесь їхніх інструкцій.

Свій збірний евакуаційній пункт та пункт посадки на автотранспорт Ви зможете узнати з повідомлення про початок евакуації.

‼️‼️Будьте готові до того, що може знадобитися переселення на тимчасове місце проживання.

 

‼️Таким чином, евакуація дому є важливим етапом у запобіганні та подоланні аварійних ситуацій. Важливо мати план дій та знати, які речі необхідно взяти з собою. Дотримуйтесь інструкцій відповідних служб та намагайтеся залишатися спокійними та допомагати іншим. Завжди пам’ятайте, що безпека важливіша за будь-які матеріальні речі і від цього залежить ваше життя та життя інших людей.

‼️Крім того, важливо пам’ятати, що евакуація може бути тимчасовою або постійною. Тимчасова евакуація означає, що ви повернетеся до свого житла після закінчення небезпеки, а постійна евакуація означає, що вам доведеться шукати нове місце проживання.

‼️‼️У разі евакуації не забувайте про своїх домашніх тварин. Перед тим, як залишити свій будинок, переконайтеся, що ваші тварини в безпеці і візьміть з собою все необхідне для їх транспортування.

‼️Загалом, евакуація дому є важливою складовою плану аварійної допомоги. Навіть якщо ви ніколи не зіткнулися з аварійними ситуаціями, варто заздалегідь підготуватися до них, щоб знати, що робити, якщо станеться щось непередбачуване.

‼️Пам’ятайте, що кожна аварія може бути небезпечною, тому краще заздалегідь підготуватися та бути готовим до будь-яких неприємних ситуацій.

У безпечному місці Вас приймуть і розмістять в громадських будівлях чи житлових будинках. Для евакуйованих буде організоване комунально-побутове та медичне обслуговування.

Ви ж в свою чергу зобов’язані виконувати всі розпорядження приймальних евакуаційних органів та місцевих органів влади.

🔈‼️Висока організованість та дисципліна кожного громадянина – головне в період евакуації!

 

ДІЇ В ПЕРШІ ГОДИНИ АВАРІЇ

Нехай ці поради не будуть потрібні , проте у разі надзвичайної події населення повинне знати алгоритм дій.

  • 1️⃣ Одразу після того як стало відомо про небезпеку радіоактивного забруднення, слід негайно одягнути на себе та дітей протигаз, респіратор, протипилову тканинну маску або ватно-марлеву пов’язку.
  • 2️⃣ Проведіть герметизацію приміщення. Закрийте вікна, двері, завісьте їх щільною тканиною. Закрийте вентиляційні люки, віддушини, заклейте щілини у віконних рамах.
  • 3️⃣ Упакуйте продукти харчування у герметичні пакети (загорніть у декілька шарів паперу, складіть у банки, каструлі або пакети) та приберіть до холодильника.
  • 4️⃣ Створіть запас води, заливши її в посуді з кришками чи пробками.
  • 5️⃣ Приготуйте найпростіші засоби спеціальної обробки – мило, мильний розчин.
  • 6️⃣ Підготуйтеся до можливої евакуації.‼️‼️‼️Якщо катастрофа набуде великих масштабів і постане потреба в евакуації, буде офіційне попередження від державних органів.‼️‼️‼️
  • 7️⃣ Поінформуйте сусідів.
  • 8️⃣ Уникайте паніки.
  • 9️⃣ Тримайте постійно ввімкненими засоби передачі інформації, чекайте подальших повідомлень місцевих органів влади.

 

‼️‼️‼️БЕЗПЕЧНЕ ХАРЧУВАННЯ

 

  • 1️⃣ Готувати та приймати їжу потрібно в закритих приміщеннях.
  • 2️⃣ Вживайте лише ті продукти харчування, які зберігалися в холодильниках, закритих ящиках, скринях, в підвалах, погребах або були куплені в торгових мережах.
  • 3️⃣ Продукцію з індивідуальних господарств, особливо молоко, зелень та фрукти можна споживати тільки з дозволу органів охорони здоров’я.
  • 4️⃣ Воду використовуйте лише з перевірених джерел.
  • 5️⃣ Перед прийомом їжі використовуйте 0,5% розчин питної соди для полоскання ротової та носової порожнини.

 

‼️‼️‼️ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ТА ОСОБИСТОЇ ГІГІЄНИ

 

  • 1️⃣ Намагайтеся якомога менше перебувати на вулиці, а якщо є необхідність покинути приміщення – обов’язково одягайте засіб індивідуального захисту органів дихання, головний убір, плащ, чоботи, рукавички.
  • 2️⃣ Виходьте на вулицю лише на час, установлений режимом радіаційного захисту.
  • 3️⃣ Дітей на вулицю виводити не можна.
  • 4️⃣ Запобігайте потраплянню опадів на тіло й одяг.
  • 5️⃣ Під час повернення додому помийте або обітріть мокрою ганчіркою взуття, верхній одяг витрусіть, почистіть вологою щіткою та за можливості залиште поза приміщенням.
  • 6️⃣ Обличчя, руки, шию ретельно обмийте, прополощіть ротову та носову порожнину 0,5% розчином питної соди.
  • 7️⃣ У всіх приміщеннях, де перебувають люди, щодня проводьте вологе прибирання із застосуванням миючих засобів

 

‼️‼️‼️ЙОДНА ПРОФІЛАКТИКА

 

  • 1️⃣ Починається негайно при загрозі радіаційного забруднення.
  • 2️⃣ Йодна профілактика проводиться шляхом приймання внутрішньо пігулок йодиду калію, а в разі відсутності – 5% настойки йоду.

 

‼️‼️‼️ЕКСТРЕНИЙ  РЮКЗАК

 

Покладіть в рюкзак або зручний для перенесення мішок наступні речі:

  • 1️⃣ документи (паспорт, військовий квиток, документи про освіту, свідоцтво про шлюб і народження дітей, трудову книжку, пенсійне посвідчення)
  • 2️⃣ гроші, кредитні картки
  • 3️⃣ дублікати ключів від будинку, авто.
  • 4️⃣ комплект нижньої білизни, шкарпетки, запасні штани, сорочка або кофта, плащ-дощовик, в’язана шапочка рукавички, шарф. Зручне, надійне взуття.
  • 5️⃣ аптечка першої допомоги, зібрана згідно з вашими потребами
  • 6️⃣ запас їжі на кілька днів – все, що можна їсти без попередньої обробки, не займає багато місця і довго зберігається
  • 7️⃣ запас питної води на 1-2 дні
  • 8️⃣ посуд (казанок, фляга, ложка, кружка металева 0.5 л, розкладна склянка)
  • 9️⃣ сірники, запальничка
  • 🔟 ліхтарик (краще кілька) і запасні батарейки до нього
  • 1️⃣1 засоби гігієни (зубна щітка і зубна паста, мило, рушник, туалетний папір, кілька упаковань одноразових сухих серветок, вологі серветки). Жінкам – засоби інтимної гігієни. Можна взяти бритву і манікюрний набір
  • 1️⃣2️ сімейні цінності, реліквії, але в жодному разі не на шкоду всьому іншому

 

  • 🔉‼️‼️ПАМ’ЯТАЙТЕ! ВІД ПРАВИЛЬНИХ ДІЙ ЗАЛЕЖИТЬ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ’Я ВАШЕ І ОТОЧУЮЧИХ!