1545

Урядова гаряча лінія

Грушівська громада

Дніпропетровської області

(05656) 57770

Телефон

Забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання санаторно-курортним лікуванням

19.02.2020

Забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання санаторно-курортним лікуванням
 
 
На виконання вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 №1105-ХІV та «Порядку відшкодування витрат за надані послуги санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання», затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування України від 24 травня 2017 року №33 із змінами та доповненнями, відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області організовують забезпечення санаторно-курортним лікуванням потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання (далі – потерпілі на виробництві).

Потерпілі забезпечуються санаторно-курортним лікуванням за прямими наслідками виробничої травми або професійного захворювання, згідно з потребою, визначеною висновками медико-соціальної експертної комісії та довідок для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою № 070/о.

При цьому потерпілий особисто обирає санаторно-курортний заклад, який зазначає у відповідній заяві до органу Фонду.Після погодження органом Фонду з санаторно-курортним закладом прийняття потерпілого, укладається тристоронній договір між органом Фонду, потерпілим та санаторно-курортним закладом.

Протягом 2019 року санаторно-курортним лікуванням забезпечено 2624 потерпілих на виробництві, що на 7 потерпілих більше ніж у минулому році.

В Дніпропетровській області робота по забезпеченню потерпілих на виробництві санаторно-курортним лікуванням безперервно продовжується і з початку 2020 року. Так, на теперішній час відділеннями управління вже укладені відповідні тристоронні договори на санаторно-курортне лікування 274 потерпілих на виробництві з санаторно–курортними закладами за їх вибором ( в т.ч. по Криворізькому відділенню 98 договорів).

Зазначена робота знаходиться на постійному контролі управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області.

 

Олена Дума: забезпечуємо реалізацію конституційних прав усіх працюючих
 
У разі стійкої втрати професійної працездатності через нещасні випадки на виробництві або професійні захворювання, Фондом соціального страхування України, зокрема, здійснюється фінансування одноразових допомог. Розмір цих виплат залежить від ступеня втрати професійної працездатності та прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на день настання права потерпілого на страхову виплату.

«Забезпечити реалізацію конституційних прав усіх працюючих на належні допомоги, страхові виплати та послуги за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням є моїм головним завданням як директора. Сьогодні ми працюємо над стабілізацією та збільшенням ефективності системи Фонду. Зокрема, один із пріоритетів – страхові виплати особам, які отримали травми або професійні захворювання на виробництві. Щомісяця ми фінансуємо для них виплати, які повністю або частково компенсують втрачений заробіток, здійснюємо надання одноразових допомог, медичних і соціальних послуг», – говорить директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Олена Дума.

Зазначимо, право на отримання потерпілим одноразової допомоги настає з дня встановлення МСЕК стійкої втрати професійної працездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання. Розмір виплати залежить від ступеня втрати працездатності, виходячи з 17 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на день настання права потерпілого на страхову виплату. Максимальний розмір одноразової допомоги в разі 100% стійкої втрати працездатності станом на 01.01.2020 становить 35 734 гривень.

Одноразова допомога сім’ї потерпілого виплачується у сумі, що дорівнює 100 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на день настання права на страхову виплату. На сьогодні вона складає 210,2 тис. гривень.

Одноразова допомога кожній особі, яка перебувала на утриманні померлого, а також на його дитину, яка народилася протягом не більш ніж десятимісячного строку після смерті потерпілого, виплачується у сумі, що дорівнює 20 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на день настання права на страхову виплату, що на сьогодні дорівнює 42,04 тис. гривень.

В січні 2020 року  Криворізьке відділення здійснило страхові виплати більш як 11 тис.потерпілим (членам їх сімей) в сумі 41,5 млн. грн.